ANASAYFA
Küba Devlet Başkanları
10 Yıl Savaşları Süresince Küba Devlet Başkanları 1868-1878

 

Carlos Manuel de Céspedes y Castillo ( 12 Nisan1869 - 27 Ekim 1873)

15
Salvador Cisneros Betancourt (27 Ekim 1873 - 28 Haziran 1875) 41
Juan Bautista Spotorno ( 1 Temmuz 1875 - 29 Mart 1876) 42
Tomás Estrada Palma (29 Mart 1876 - 19 Ekim 1877) 18
Francisco Javier de Jesús (19 Ekim - 13 Aralık1877) 21
Vicente Garcia y Gonzalez (13 Aralık 1877 - 10 Şubat 1878) 24
10 Şubat 1878-16 Mart 1878 Devlet Başkanı olmadı
Manuel de Jesús Calvar (16 Mart 1878 - 28 Mayıs 1878)(CONSTITUCIÓN DE BARAGUÁ) 13
28 Mayıs 1878-4 Mayıs 4895 Devlet Başkanı olmadı
Bağımsızlık Savaşı Süresince Küba Devlet Başkanları (1895-1898)
José Martí y Pérez (5 Mayıs 1895 - 19 Mayıs 1895) 33
19 Mayıs 1895-16 Eylül 1895 Devlet Başkanı olmadı.
Salvador Cisneros Betancourt (16 Eylül 1895 - 30 Ekim 1897) 40
Bartolomé Masó Márquez (30 Ekim 1897 - 7 Kasım 1898) 34
Askeri İşgal Süresince Amerikan Hükümetleri 1898 & 1906

John Rutter Brooke (1 Ocak- 23 Aralık 1899)

12
Leonard Wood (23 Aralık 1899 - 20 Mayıs 1902) 45
William Howard Taft (29 Eylül - 13 Ekim 1906 44
Charles Edward Magoon (13 Ekim 1906 - 28 Ocak 1909) 30
Küba Cumhuriyeti'nin Devlet Başkanları
Tomas Estrada Palma (20 Mayıs 1902 - 28 Eylül 1906)
17
2nd Askeri İşgal Dönemi (1906-1909)
William Howard Taft (29 Eylül 1906 - 13 Ekim 1906) ABD Yönetimi 43
Charles Edward Magoon (13 Ekim 1906 - 28 Ocak 1909).ABD Yönetimi 29
14 Kasım 1908 seçimleri 1901 anayasası
José Miguel Gómez (28 Ocak 1909 - 20 Mayıs 1913) 36
Aurelio Mario García Menocal (20 Mayıs 1913 - 20 Mayıs 1921) 32
Alfredo Zayas Alfonso (20 Mayıs 1921 - 20 Mayıs 1925) 11
Gerardo Machado y Morales (20 Mayıs 1925 - 12 Ağustos 1933) 28
General Alberto Herrera Franchi / 12 Agustos 1933 - 12 Agustos 1933 Fotoğrafı bulunamadı
Carlos Manuel de Céspedes Quesada (12 Ağustos- 4 Eylül 1933) 14
Ramon Grau San Martín (4 Eylül 1933 - 15 Ocak 1934) 26
Carlos Hevia y de los Reyes (15 Ocak - 18 Ocak 1934) 27
Carlos Manuel Marquez Sterling (18 Ocak - 18 Ocak 1934) Fotoğrafı bulunamadı
Carlos Mendieta y Montefur (18 Ocak 1934 - 11 Aralık 1935) 35
José A. Barnet y Vinajeras (11 Aralık 1935 - 20 Mayıs 1936) Fotoğrafı bulunamadı
Miguel Mariano Gómez (20 Mayıs 1936 - 23 Aralık 1936) 37
Federico Laredo Bru (23 Aralık 1936 - 10 Ekim 1940) 19
Fulgencio Batista y Zaldivar (10 Ekim 1940 - 10 Ekim 1944) 23
Ramón Grau San Martin (10 Ekim 1944 - 10 Ekim 1948) 25
Carlos Prío Socarrás (10 Ekim 1948 - 10 Mart 1952) 38
Fulgencio Batista y Zaldívar (2ª) 1952-1959 22
Manuel Urrutia Lleó 1959-1959 31
Osvaldo Dorticós Torrado  1959-1976 16
Fidel Alejandro Castro Ruz (2 aralık 1976-31 Temmuz 2006) 20
Raul Castro Ruz (31 Temmuz 2006) 39