ANASAYFA

Küba dostluk dernegi Izmir subesinin açilisi

17 Ocak Cumartesi günü, Ankara'da Genel Merkezi ve Istanbul'da subesi bulunan Jose Marti Küba Dostluk Derneginin bir diger subesi de Türkiye'nin üçüncü büyük sehri ve Ege Denizinde önemli bir liman kenti olan Izmir'de açilisi gerçeklestirildi.

Aralarinda Konak Belediye Baskani, Sn. Muzaffer Tunççag'in da yer aldigi, kentin ileri gelenlerinin ve farkli kesimleri temsilen 200'ü askin kisinin biraraya geldigi, 9 Dokuz Eylül Üniversitesi Konferans Salonunda, Baskanligini Ögretmen Seher Ünver'in yapacagi Dernegin onbir Yönetim Kurulu üyesi hos bir etkinlikle tanitildi. Havana'yla kardes sehir olan Izmir kenti, birçok kez üniversitelerin, meslek kuruluslarin ve belediyelerin evsahipliginde, sayisiz kez düzenlenen Küba'yla dayanisma etkinlikleriyle taninmaktadir.

Devrimin 50. Yildönümünü kutlama etkinlikleri çerçevesinde gerçeklestirilen Açilis töreninde, Türk ve Küba halklari arasindaki dostluk iliskilerini güçlendirmeye devam etme arzusunu ve çalisma imkanlarini açiklayan Izmir Subesi Baskani Seher Ünver; Genel Baskan Tezcan Abay ve Küba Büyükelçisi Ernesto Gomez Abascal söz aldilar.

Küba'nin Türkiye Büyükelçiligi

Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi 1441 Sok No 4/8 Alsancak
(Kıbrıs Şehitleri Caddesinde Ekmekiçi karşısı Kimya Mühendisleri Odasının üstünde)